Sauna fińska

Drewno Karava

„Jeśli możesz to sobie wyobrazić, my sprawimy, że będzie to realne” – Oto przewodnia myśl fińskiego producenta drewna dla najbardziej wymagających.

Jeżeli sauna ma wyrażać indywidualny styl to marka Karava jest naturalnym wyborem. Żaden inny producent nie podchodzi do swojego fachu z taką pasją i precyzją jak właśnie Karava. Jest to manufaktura, która oferuje najwyższy standard wykonania, absolutny top design i niebywałą precyzję selekcji dobieranych materiałów do sauny.

Produkowane przez Karava drewna nie można w ogóle porównywać do gatunków oferowanych w Polsce, ponieważ jego jakość jest nieosiągalna dla podobnych gatunków boazerii sprzedawanych przez firmy zajmujące się tzw. handlem drewnem. Poprzez stosowane w Finlandii technologie i wywodzącą się z tradycji kraju wiedzę na temat drewna do sauny, możecie być Państwo pewni, że kupujecie produkt, którego jakość jest na samym szczycie.

Najpopularniejszymi gatunkami drewna wykorzystywanego przez Karava sa:

 • – Czarna olcha – gatunek popularny ze względu na swoje właściwości i piękny kolor idealnie nadaje się do wykorzystania w saunie fińskiej. Na wyjątkową intensywność koloru wpływa czas ścinania, miejsce z którego pochodzi drewno, oraz proces suszenia.
 • ***
 • – Osika – tradycyjne drewno, które nie przewodzi ciepła, przez co bardzo często stosowane jest do wykonania siedzisk w saunie. Osika dzięki swojej równomiernej strukturze oraz białawemu odcieniowi daje piękne rezultaty. Jasne drewno drewno w połączeniu na przykład z ciemnym kamieniem sprawia że sauna wygląda bardzo ekskluzywnie.
 • ***
 • – Termo osika – listwy osikowe poddane obróbce termicznej. W wyniku tego procesu cukry zawarte w drewnie karmelizują się, zmieniając kolor drewna na brązowy. Dodatkowym atutem jest wspaniały, nowy, słodkawy zapach drewna. Żeby uzyskać najlepsze efekty, tremowane listwy można konserwować na przykład olejem parafinowym.
 • ***
 • – Hemlock – znany również jako jodła lub choina kanadyjska. Drewno w swojej strukturze przypominające cedr, lecz o jaśniejszym kolorze, bardziej przypominającym drewno olchowe.
 • ***
 • – Czerwony cedr kanadyjski – jest to bardzo popularny gatunek premium. Jego wyjątkowość wynika z kolorystyki, która zaczyna się od jasnej, poprzez głęboką czerwień, zahaczając o odcienie brązu. Posiada wyjątkowy dla siebie, bardzo przyjemny zapach, który towarzyszy nam podczas korzystania z sauny. Pomimo swojej wyższej względem innych gatunków ceny, większość osób które miały styczność z cedrem, nie wyobrażają sobie wybrania innego gatunku do swojej sauny.
 • ***
 • – Termo sosna – drewno sosnowe, pozyskiwane jedynie na terenie Finlandii. Dzięki obróbce termicznej nabiera nowych właściwości, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporne na odkształcenia czy choćby skręcanie się listew. Brązowa barwa, przełamana ciemno brązowymi a miejscami nawet czarnymi zwojami i drobnymi sękami nawiązuje do stylu rustykalnego. Drewno pozbawione jest żywicy podczas procesu opalania w specjalnych piecach. Termo sosna to idealny pomysł aby stosunkowo nie wielkim kosztem nasza sauna odróżniała się od większości.

Oferujemy, jako bezpośredni importer marki do Polski, 100% fińskie produkty: boazerie do sauny, deski na ławki w saunie, wykończenia oraz indywidualne rozwiązania saunowe tzn. kompletne sauny do własnego montażu bezpośrednio z fabryki w FInlandii.

W naszych magazynach mamy kilkadziesiąt różnych rodzajów listew. Staramy się aby najpopularniejsze gatunki były dostępne w bieżącej ofercie, a częścią gatunków rotujemy, aby zapewnić Państwu możliwie najszerszą ofertę. Jeżeli w projekcie Państwa sauny znajduje się konkretny przekrój i gatunek listwy, który nie jest dostępny od ręki, to nic straconego! Regularnie realizujemy zamówienia na życzenie, idąc w myśl przewodnią firmy Karava „Jeżeli możesz to sobie wyobrazić, my sprawimy, że będzie to realne”.

W naszej opinii, nie ma lepszej boazerii do sauny niż ta produkowana przez fińską markę Karava.

 

Ofertę cenową na drewno Karava do sauny suchej znajdziecie Państwo na naszym sklepie saunatech.pl