Sauna fińska

Oświetlenie Cariitti

Piękne kolory i kształty w wyposażeniu wnętrza nie byłyby w ogóle dostrzegalne, bez odpowiedniego oświetlenia. Zużywamy coraz więcej czasu oraz pieniędzy aby żyć komfortowo we własnym domu. Najważniejszym detalem tworzącym atmosferę jest światło, jednakże często pomijamy znaczenie jego źródła.

Oświetlenie to coś więcej niż samo wyposażenie pomieszczenia w źródło jasności. Światło podkreśla detale, tworzy cienie i odbicia, bez których wszystko wygląda płytko. Można powiedzieć że światło tworzy przestrzeń w pomieszczeniu.

Firma Cariitti to producent oświetlenia światłowodowego z najwyższej półki. W swojej ofercie posiada gotowe rozwiązania do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu światłowodów szklanych, można ze spokojem powiedzieć, że są to rozwiązania na długie lata. Gwieździste niebo w salonie lub sypialni, oświetlenie kuchni, łazienki, łaźni parowej, sauny fińskiej, basenu czy ogrodu to tylko kilka pomysłów do czego można wykorzystać produkty marki Cariitti.

Światłowody szklane, w przeciwieństwie do oświetlenia LED, znakomicie spisuje się w miejscach narażonych na wysoką temperaturę lub wilgoć. Te właściwości sprawiają że właśnie światłowody umieszcza się przy suficie sauny, gdzie temperatura jest najwyższa. W ofercie Catiitti znajdują się między innymi podświetlane termometry czy zakończenia narożnikowe. Dzięki dobraniu odpowiedniego zestawu, można na jednej ze ścian uzyskać efekt ruchomej zorzy polarnej, lub podświetlenie pieca imitujące żywy płomień. Wszystko oczywiście z wyjątkowym smakiem.

Ze względu na swoją bezawaryjną pracę, oświetlenie Cariitti zostało wykorzystane w wielu Polskich hotelach i restauracjach.