Sauna fińska

Piece Narvi

Prawdziwa Sauna Fińska rozpoczęła swą podróż na cały świat z małej miejscowości Lappi.

Spośród dużych producentów piecy do sauny, Narvi jako jedyne może pochwalić się faktem, że ich piece są w całości projektowane i wytwarzane w Finlandii. Stale rozwijająca się fabryka zatrudnia ponad 70 pracowników i jest prawdziwą manufakturą, w której liczy się przede wszystkim wykonanie i jakość wytwarzanych z najwyższą starannością piecy do sauny. Narvi w wyniku fuzji przejęło bardzo znane w Finlandii marki, Aito oraz Kota.

Część piecy które do dzisiaj sprzedawane są pod nazwą Aito, na przykład Aito AK47, to jedyne w swoim rodzaju ogrzewacze, nawiązujące do tradycji. Zamiast wykorzystania kamieni diabazowych użyto kamienie ceramiczne, które potrafią się bardzo szybko nagrzewać oraz mają ogromną pojemność cieplną. Raz nagrzana sauna z piecem AK potrafi utrzymywać ciepło nawet przez kilkadziesiąt godzin, bez konieczności podtrzymywania płomienia.

Piece Kota, czyli modele Inari, Pallas i Luosto wykorzystują najlepsze technologie opracowane przez Narvi, ale odróżniają się nietuzinkowym wyglądem o walcowatej bryle.

Oprócz ogrzewaczy Aito oraz Kota, Narvi oczywiście produkuje dużą ilość modeli które ogrzewają tysiące saun na całym świecie, w tym między innymi w Kanadzie, lub Australii. Narvi przez kilkanaście lat specjalizowało się tylko w piecach opalanych drewnem, dzięki czemu można śmiało powiedzieć że opanowali je do perfekcji. Różne modele wygrywały kolejne nagrody na targach i pokazach branżowych. W piecach z serii Greenline, np modele NC, lub Stony, zastosowano specjalne rozwiązania powtórnego spalania, co powoduje że są znacznie wydajniejsze, ale również są przyjazne środowisku – mniej spalanego drewna, oraz znacznie mniej emisji dwutlenku węgla. Przeprowadzone w Centrum Badań Finlandii testy wykazały 0,07% emisji tlenku węgla, podczas gdy dopuszczalne minimum to 1%.

W swojej ofercie Narvi ma coraz więcej piecy elektrycznych. Można wybierać między innymi  spośród podstawowych wiszących piecy do małych saun, ale bardziej wymagający klienci na pewno znajdą ogrzewacz dla siebie. Narvi StyLe umożliwiający wyłożenie ścianek kafelkami łazienkowymi; Narvi Trio – piec w kształcie trójkąta, łączący kamień betonowy ze stalą; Narvi Steam Ready, czyli „saunowy termos”, piec kumulujący ciepło w swoim wnętrzu, tak aby maksymalnie szybko nagrzać saunę.

W odróżnieniu do pozostałych dużych firm produkujących piece, a mających swoje korzenie w Finlandii, Narvi jako jedyne pozostało wierne swoim podstawowym zasadom. Piece mają być solidne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na detale. Pomimo tego iż nie poszli za trendem szukania cięcia kosztów, w cieńszych blachach lub chociażby przeniesieniu hal produkcyjnych do Azji, produkty Narvi dalej są przystępne cenowo.

Nasza firma współpracuje z Narvi od wielu lat. Jesteśmy generalnym oraz jedynym oficjalnym przedstawicielem tej marki w Polsce. W swoich magazynach posiadamy zarówno piece elektryczne, opalane drewnem jak i dziesiątki ton kamieni. Każdego roku zaopatrzamy zarówno najmniejsze sauny jednoosobowe piecami jednofazowymi, jak i te największe, w dużych kompleksach saunowych i aquaparkach w całym kraju oraz krajach ościennych. Oferujemy ogrzewacze Narvi pozostałym sklepom internetowym i stacjonarnym instalatorom wykonującym sauny ‚pod klucz’.

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na zbudowanie sauny w domu lub ogrodzie własnymi siłami. Zawsze staramy się pomóc przy wyborze, doradzić najlepsze rozwiązanie, oraz wytłumaczyć w jaki sposób powinno się budować oraz korzystać z sauny.

Piec jest sercem całej sauny, dlatego zawsze radzimy aby dobrze przemyśleć swój wybór. Korzystanie z sauny powinno być przyjemnością, a nie zmaganiem się z niespełniającym swojej funkcji, azjatyckim ogrzewaczem. Od lat polecamy piece Narvi, a nasi klienci po korzystaniu z sauny śpią spokojnie.

Posiadamy również części zamienne, elementy grzejne, kamienie diabazowe. Oprócz tego posiadamy własny serwis, dzięki czemu ewentualne naprawy czy chociażby wymiany grzałek możemy przeprowadzać na miejscu, a klient szybciej cieszy się swoim piecem.

 

Ofertę cenową na piece Narvi do sauny fińskiej znajdziecie Państwo na naszym sklepie saunatech.pl