Sauna fińska

Wycena materiałów

Rosnąca ilość nowo powstających domów w całej Polsce oraz coraz większa świadomość społeczeństwa na temat dbania o własne zdrowie znacząco wpływa na zainteresowanie sauną. Przez wiele lat temat ten wydawał się jednak poza zasięgiem budżetu domowego. Novitek od lat stara się pomagać klientom w zrealizowaniu marzenia o prywatnej saunie we własnym domu, i udowodnić że sauna wcale nie musi być rzeczą drogą, i można ją zbudować we własnym zakresie.

Wkrętarka, młotek, miara i poziomica znajduje się w praktycznie każdym domu, a za pomocą tych podstawowych narzędzi można niemal w pojedynkę wykonać saunę suchą. Być może nie będzie to jedna z luksusowych saun, z całym przeszklonym frontem, które pojawiają się w modnych czasopismach, ale satysfakcja z korzystania z prostej sauny która powstała własnymi siłami wynagradza to z nawiązką.

Decyzja zapadła – budujemy saunę we własnym zakresie. Co teraz? Jak zacząć?

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej ilości boazerii na ściany kabiny saunowej, nie wiesz jaki rodzaj drewna wybrać na ławki czy nie wiesz jakiej mocy piec elektryczny będzie odpowiedni to dobrze trafiłeś. W dziale z artykułami zamieszczamy pełne know-how, czyli różnego rodzaju pomocne treści które powinny pomóc rozwiązać większość tego rodzaju pytań. Znajdziesz tam między innymi artykuły porównujące najpopularniejsze modele ogrzewaczy do sauny fińskiej, sposoby na obliczenie potrzebnej mocy pieca etc.

Potrzebuje pomocy. Pomożecie?

Pomożemy! Jeżeli nie jesteś w stanie samemu oszacować zapotrzebowania, to nasi specjaliści są w stanie niemalże co do listwy zaplanować potrzebne materiały na wykonanie sauny. W takiej wycenie możemy zaproponować listwy konstrukcyjne do wykonania szkieletu ścian i sufitu oraz kratownicy ławek, boazerię, listwy na ławki, odpowiedni piec elektryczny, lub opalany drewnem, drewniane akcesoria związane z odpowiednią wentylacją, czyli kratki, szyberki czy anemostaty, drzwi szklane, środki do konserwacji, oraz akcesoria do przyjemnego korzystania z sauny.

Aby otrzymać taką wycenę, wystarczy przesłać na naszego maila (sklep@saunatech.pl) kilka informacji które ułatwią start:

  • wymiary planowanej sauny, czyli szerokość, długość i wysokość – na podstawie tego możemy zaproponować odpowiedni piec
  • zdjęcia pomieszczenia w którym ma stanąć sauna, lub które ma być na saunę zaadaptowane – sauny często powstają w piwnicach, na poddaszach lub w pokojach kąpielowych, czyli mówiąc „po naszemu” łazienkach. Często znajdują się tam różnego rodzaju rury czy okna, które trzeba wziąć pod uwagę na etapie planowania.
  • odręczny rysunek kabiny – nie musi być piękny, czy nawet rysowany „od linijki”. Najlepiej byłoby, jeżeli znalazłyby się na nim zarówno wymiary, jak i układ ławek czy miejsce na piec. Taki rysunek pomoże nam szybciej wykonać wycenę która trafi w oczekiwania klienta.
  • zdjęcia z inspiracjami – w internecie można znaleźć bardzo dużą ilość różnych zdjęć prezentujących sauny czy łaźnie parowe. Jeżeli chcesz aby twoja sauna przypominała tą na zdjęciu, to prześlij je. Postaramy się dopasować projekt do tego co nam pokażesz.
  • ogólne założenia – ilość poziomów siedzisk, ich kształt (proste, w kształcie litery L lub U), ilość osób korzystających z sauny,. rodzaj pieca etc. Zdarza się że mała powierzchnia sauny uniemożliwia zbudowanie w niej koniecznej ilości miejsc siedzących. Staramy się wtedy doradzić inne rozwiązania które pomogą osiągnąć początkowe założenia.
  • – zakres wyceny – jeżeli potrzebujesz pomocy jedynie przy wyliczeniu zapotrzebowania na drewno, a piec i drzwi zdążyłeś już zakupić, zawrzyj taką informację. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na tym, aby dopasować się do Twoich potrzeb.

 

Żaden z powyższych punktów nie jest konieczny. Mają one na celu jedynie przyspieszenie całego procesu oraz ułatwienie pracy zarówno Tobie, jak i nam.

Staramy się aby przygotowana wycena trafiała do klienta możliwie jak najszybciej. Ze względu na wysokie zainteresowanie tematyką saun w okresie pomiędzy wrześniem a marcem, a także na stopień skomplikowania na niektóre wyceny trzeba poczekać nawet kilka dni. Czasem przesłane informacje nie wystarczają, i musimy ustalić z klientem detale, czy to poprzez maila, czy w rozmowie telefonicznej. Do każdego projektu i każdej wyceny pochodzimy jednostkowo, staramy się planować sauny tak, jak robilibyśmy je dla siebie. Do każdej wyceny staramy się dodać również swoje propozycje, sugestie czy komentarz. Ostateczna oferta którą otrzymuje klient, nie jest nigdy suchą ceną podsumowującą listę produktów (chyba że tego oczekuje klient).

 

 

 

Jeżeli chcesz otrzymać taką ofertę, wystarczy przesłać na naszego maila (sklep@saunatech.pl) wymienione wyżej informacje.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat doboru odpowiednich materiałów na wykonanie sauny, odwiedź nasz dział z artykułami.