do pobrania | cenniki     
Narvi Stony 20 Nelio
W naszym sklepie pojawił się nowy piec Narvi Stony 20 Nelio. Ogrzewacz dostępny jest w kolorze chromowanym oraz czarnym i jest przeznaczony do sauny o kubaturze 8 - 20 m3.
Witaj na stronie Novitek Polska!
Strona firmy Novitek - Producenta generatorów pary i generalnego importera pieców do sauny marek Narvi, Kota, Aito - jedynych na polskim rynku fińskich marek piecy, które w całości złożone są w Finlandii i posiadają europejskie grzałki do sauny.
Luksusowe wanny ogrodowe Novitek SPA
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowoczesnych wanien ogrodowych Novitek SPA - w 100% wyprodukowane w Finlandii według restrykcyjnych zaleceń dotyczących urządzeń przeznaczonych na rynek skandynawski.
Producent w parze z jakością!
Nowoczesny i trwały, w skrócie - niezawodny generator pary firmy Novitek. Teraz także ze sterownikiem do łaźni - Novitek Triton. Co najważniejsze, generator wykonany z europejskich podzespołów, a jego producentem i gwarantem jest firma Novitek!
Albo Finy albo Chiny
Novitek prowadzi sprzedaż wyłącznie oryginalnych produktów. Wszystko co oferują firmy Narvi, Kota, Aito, Cariitti, Novitek jest w 100% made in Finland. Nie oferujemy ilości, lecz jakość.
Sauna Fińska Narvi - od 1937 roku
Narvi OY istnieje nieprzerwanie od 1937 roku i przez cały czas oferuje najwyższej jakości wyposażenie do sauny fińskiej
E - sklep Saunatech.pl
Jeśli szukasz czegoś co sprawi, że Twoja sauna będzie naprawdę Fińska to musisz odwiedzić sklep internetowy Saunatech.pl. Zawsze aktualne cenniki, oferty i promocje
Jaka temperatura w saunie?

Panuje przekonanie, iż w saunie fińskiej musi być gorąco! Ma parzyć! Najlepiej żeby nie można było oddychać!
To podstawowy błąd, szczególnie zauważalny w naszym kraju, który nawet rodowitych Finów potrafi wprowadzić w osłupienie. Sauna to przede wszystkim spokój, relaks i zdrowie i nie może powodować żadnych negatywnych reakcji.jaka temperatura w saunie


Zacznijmy od ojczyzny sauny - Finlandii. W Helsinkach, mieście wielkości Bydgoszczy i liczbie ludności Poznania, działa 18 dużych klubów saunowych i mnóstwo małych saun i proszę wierzyć nam na słowo - w żadnej z nich temperatura nie przekracza 80 - 90 st. C. Poza tym, co to w ogóle znaczy temperatura w saunie? Mamy na myśli temperaturę na wysokości dolnej ławki, górnej ławki, przy suficie? Pierwszym błędem jest sugerowanie się temperaturą, którą wskazują drewniane termometry saunowe. Takie termometry mają tolerancję + - 5 st. i najczęściej umieszczone blisko sufitu pokazuja temperaturę na danym poziomie, ale to nie znaczy, że w całej saunie jest taka temparatura! Wyższa jest przy suficie, niższa przy podłodze - to jasne, ale różna temperatura jest na tym samym poziomie: przy drzwiach i naprzeciwko pieca w saunie. Pamiętajmy, że termometr w saunie jest tylko ułatwieniem, mającym wskazać przy jakiej mocy pieca jest dla nas najlepsza temperatura.


termometr do sauny elektronicznyŻeby dobrze zmierzyć temperaturę w saunie powinniśmy posiadać albo specjalny przyrząd tzw. pirometr, albo piec wyposażony w czujnik temperatury i odczytać jej wskazanie z danej wysokości, albo zakupić specjalny, bezprzewodowy termometr elektroniczny do sauny, który oferujemy w sklepie saunatech.pl asd Temperatura w saunie rozchodzi się wg. pewnego obiegu, a przybliżoną temperaturę ukazuje poniższy obrazekjaka temperatura w saunie


Znana wielu osobom jest zasada tzw. 110 stopni, mówiącą, że suma wartości temperatury i wigotności powinna być nie wyższa niż 110 np. 80 stopni i 30% wilgotności lub 90 stopni i 20%. Jest to bardziej podpowiedź niż zasada, ponieważ najważniejsze jest nasz komfort i zdrowie. W 2010 roku, podczas mistrzostw świata w saunowaniu, jeden z finalistów zmarł po tym jak jego organizm nie zniósł dłuzej przewbywania w temperaturze 110 stopni. Finowie wiedzą, że nie potrzeba 120 stopni w sauniee, a jedynie 70 - 80 żeby się dobrze spocić i wygrzać. Sauna jest tam miejscem spotkań i rozmów, a nie bicia rekordów wytrymałości.
Pamiętajmy także, że polanie kamieni wodą przy zbyt wysokiej temperaturze może spowodować niemiłe oparzenie dróg oddechowych i przegrzanie. Dzieje się tak dlatego, że nasza skóra dobrze sobie radzi z oddawaniem ciepła przy niskiej wilgotności, jednak przy zetknięciu z wigotnym powietrzem nagrzanym do kilkdziesięciu stopni, daje odczucie silnego wzrostu temperatury co w rezultacie może skutokować oparzeniem.

© 2011 - 2019 Copyright reserved
Projekt i realizacja Invette